Letnie warsztaty artystyczne

29 Lipiec 2019
Kategoria: Projekty 

W dniach 2-3 lipca 2019 r. odbyły się zajęcia w ramach zadania „Plener malarski dla dzieci i młodzieży z powiatu kościerskiego” dofinansowanego ze środków Powiatu Kościerskiego. W zajęciach wzięło udział 16 uczestników, uzdolnionych plastycznie, pełnych zapału i ciekawych pomysłów.

Zajęcia malarskie prowadzone były przez panią Krystynę Kosk-Krzyżanowską ze Słonecznej Galerii w Wysinie. Dzieci malowały widok w ujęciu malarstwa marynistycznego - plaża, morze, horyzont, łódka, chmurki. Każda praca pomimo tego samego ujęcia wyglądała zupełnie inaczej. Ciekawa będzie wystawa prac, na której zostaną zaprezentowane obrazy na płótnie! Uczestnicy malowali również torby stwarzając bajkowy klimat zajęć. Pani Honorata Bobrowska poprowadziła zajęcia artystyczne z gipsem oraz zdobieniem przedmiotów techniką serwetkową - decoupage. Ciekawym urozmaiceniem malarstwa były prace wykonane po okiem rzeźbiarza z Małego Klincza Pana Radosława Gaszkowskiego. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z dłutem. Prace zostały oszlifowane, pomalowane i dodatkowo zabezpieczone lakierem. Dobry pomysł, siła i zaangażowanie dały piękne efekty.

Wkrótce otwarcie wystawy prac.

Haft kaszubski – nowe możliwości

27 Czerwiec 2019
Kategoria: Projekty 

Zapraszamy do udziału w projekcie „Haft kaszubski - nowe możliwości”. Kaszubski Instytut Rozwoju otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019 na zajęcia związane z haftem kaszubskim. Zajęcia skierowane są do mieszkańców powiatu kościerskiego mających zdolności manualne oraz chęć zdobycia nowych umiejętności.

Cały kurs haftu trwa 40 godzin. Zajęcia będą odbywały się w dni robocze, w Kościerzynie w sali przy ul. R. Traugutta 7.

Dodatkowo w programie zaplanowano zajęcia z wykorzystaniem wzorów haftu w nowoczesności, wykład o historii hafciarstwa na Kaszubach oraz wystawę prac uczestników w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach.

Zajęcia poprowadzi Pani Danuta Sirocka, która zajmuje się hafciarstwem od 40 lat. Haftuje dla kościołów, Kół Gospodyń Wiejskich, sklepów z produktami regionalnymi, zespołów kaszubskich oraz klientów indywidualnych. Tworzy własne, dopasowane do gotowego produktu wzory haftu. Stoisko Pani Danuty można podziwiać na jarmarkach i targach regionalnych.

Aby wziąć udział w zajęciach należy zgłosić się do biura Kaszubskiego Instytutu Rozwoju we wtorki i czwartki w godz. od 8:00 do 13:00 i wypełnić ankietę rekrutacyjną. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia. Uczestnicy częściowo poniosą koszt materiałów do zajęć w wysokości 44 zł/os.

Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Zadanie „Haft kaszubski - nowe możliwości” jest dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach w ramach Programu EtnoPolska 2019

logo1

Plener malarski dla dzieci i młodzieży z powiatu kościerskiego

20 Czerwiec 2019
Kategoria: Projekty 

plener

Piękno kwiatów zamkniętych w bibule

18 Czerwiec 2019
Kategoria: Projekty 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu „Piękno kwiatów zamkniętych w bibule”. Kaszubski Instytut Rozwoju realizuje zajęcia tworzenia kwiatów z bibuły prowadzony przez Panią Bogumiłę Bednarek. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem. Jest kolorowo, wesoło. Przekazywanie dawnych tradycji bibułkarstwa połączone jest z opowieściami z dzieciństwa uczestniczek, o tym jak kiedyś bywało. Uczestniczki wiedzą już jak zrobić słonecznik, hortensję, dużą różę oraz obecnie kwitnące maki i chabry. W zajęciach pomagają wolontariuszki, dzielnie wspierając i przy okazji również się ucząc.

Zadanie „Piękno kwiatów zamkniętych w bibule” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna „MISTRZ TRADYCJI”

Zapraszamy na krótką fotorelację:

Siódemka dla wszystkich – upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Kościerzynie

30 Maj 2019
Kategoria: Projekty 

Kaszubski Instytut Rozwoju jako partner Gminy Miejskiej Kościerzyna realizuje projekt pn. „Siódemka dla wszystkich - upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Kościerzynie” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Edukacja, Działanie 3.1 Edukacja przedszkolna

Poszukujemy logopedy oraz osoby do prowadzenia zajęć z robotyki.

Więcej informacji w załącznikach-kliknij.

Następna strona »

Biuletyn

Biuletyn Kaszubskiego Instytutu Rozwoju Biuletyn Kaszubskiego Instytutu Rozwoju
 • Kontakt

  Kaszubski Instytut Rozwoju
  ul. R. Traugutta 7
  83-400 Kościerzyna
  tel./fax. +48 58 680 87 63
  tel. kom. 516-310-978
  www.kir.org.pl
  Email: biuro@kir.org.pl

  Konto: Bank PEKAO SA
  Nr: 33 1240 3783 1111 0010 2950 3073
  KRS: 0000096847
  REGON 192712444
  NIP: 591-15-52-244

  Aby się skontaktować można skorzystać z tego formularza.